Magdalena Neuner, biografija, vesti, fotografije!

Biografija Magdalena Neunera

Magdalena Neuner - nemački biatlonac, olimpijski šampion. Ima sedam Small World Cupa. Najpopularniji sportista u Njemačkoj.

Detinjstvo

Magdalena Neuner je rođena u porodici zaposlenika banke Paul Neuner i Margit. U porodici Neuner ima četvoro dece: stariji brat Paul, kao i Christof i Anna su mlađi brat i sestra Magdalena. Ana se bavi i biatlonom - učestvuje na takmičenjima za mlade.
Neuner je sve svoje detinjstvo proveo u malom bavarskom selu Wallgau, gde i dalje živi. Od četiri godine počela je da se bavi skijanjem, bila je član skijaškog kluba SC Wallgau. Devet godina, njeni roditelji su je doveli do odseka za biatlon, što joj se odmah dopalo. Neuner se pokazao kao talentovani biatlonac, ali Magdalena je odlučila da se bavi sportskim takmičenjima tek u šesnaestoj godini, nakon završetka škole.

Sportska karijera

Dobri rezultati u biatlonskim takmičenjima odmah su se pojavili. Tokom prve četiri godine nastupa, Neuner je uspio osvojiti sedam nagrada na svjetskim prvenstvima u omladinskom timu.

Višestruko Magdalena Neuner

Magdalena je 2004. godine osvojila prvu medalju na juniorskom prvenstvu, pošto je osvojila rele i sprint i uspela je završiti na drugom mjestu. Naredne godine dobila je još tri medalje na sličnim takmičenjima.
Junior Neuner je 2006. ponovo osvojio tri nagrade: dve zlatne i jednu srebrnu medalju.
2008 je bila njena poslednja juniorska prvenstva, gdje biatlon postaje pobednik u trci i sprintu. Zahvaljujući ovakvim uspjehima, Magdalena je osvojila pravo na takmičenje za Evropsko prvenstvo. U sezoni 2005/06 osvaja tri trke i zauzima peto mesto u ukupnom plasmanu. Njeni tako značajni rezultati omogućavaju glavnom treneru Uve Mussegangu da uključi Neunera u reprezentaciju za borbu za Svetsko prvenstvo.
Magdalena je debitovala na Svetskom prvenstvu 13. januara 2006. godine, gdje je, u rezervi, privremeno zamijenila Ushi Disl iz trke. U prvoj trci i sprintu u Ruhpoldingu zauzela je samo 41. mjesto bez bodova, ali već na takmičenjima u Kontiolahti 16. marta 2006. godine završila je četvrtu. Prva pobeda na Svetskom prvenstvu dobila je sledeću godinu. 5. januara, u sprintu od 7,5 km, Magdalena je postala najbolja.Pokazala je odlične rezultate na Svetskom prvenstvu u Anterselvi, osvojila je treću zlatnu medalju, postajući trostruki šampion, najmlađi u istoriji biatlona. Krajem 2007. godine novinare su prepoznali kao najbolji sportista godine u Nemačkoj. Prema rezultatima Kupa, koji se sastojao od devet faza, Neuner je postigao 720 poena i zauzeo 4. mesto.

U reklamiranju odeće

Sledeće sezone, biatlon je dobio još tri nagrade na Svetskom prvenstvu - Svetskom prvenstvu i dva mala kristalna globa. Rezultati sledećeg žreba, koji se sada sastojao od 10 faza: 818 poena, prvo mesto i naslov pobjednika Svetskog prvenstva. Prva pojedinačna pobeda je pobeda u trci sa generalnog starta u Oberhofu, gdje je Magdalena završila sa zastavom Njemačke. Nastavljena je serija pobeda u prvenstvu u Ostersundu. Uprkos činjenici da je početak foruma odvratio Neuneru: predvodnik biatleta napravio je tri propusta, čime je stajao iza linije dobitnika medalja. Ali kasnije rehabilitovano, osvajanje trke, kao i značajan doprinos pobjedi nemačkog tima. Tako je završio šampion šampionata šest puta.Nakon što je uspješno nastupala u Khanty-Mansiysk-u, vodila je ukupni plasman i pobedila pred utakmicu. U Holmenkolenu, koji je imao prosečne rezultate u trkama, i dalje je pobijedio za Small Cup.
Godina 2008/09 nije bila tako uspešna, iako je Magdalena primila Crystal Globe (individualne trke), ali nije osvojila ni jednu ličnu nagradu, baš kao što nije ostvarila značajan uspeh na Svetskom prvenstvu. Rezultati ove sezone su 891 poena i četvrto mesto.
Olimpijska sezona 2009/10, najuspešnija u njenoj sportskoj karijeri. Januarske faze nisu donele pobede Magdaleni: drugo i treće mesto, ali u poslednjoj fazi u Fort Kentu ima punu kolekciju nagrada. Neuner je osvojila dvadesetogodišnju jubilarnu pobedu u Sloveniji, iako je napravila dvije propuste, ipak postala najbolja u trci. Iako je prva faza ove sezone, Neuner je propustila zbog bolesti. U drugoj fazi u Hochfilzenu, Magdalena je zauzela 29. i 28. mjesto. Treća etapa trke održana je u slovačkom gradu Pokljuku, a rezultat je treće mesto u sprintu i 2. mesto u trci. Sledeća faza, koja se održala u Oberhofu, Neuner je propustila zbog povrede leđa, koju je dobila tokom zagrevanja pre prve trke.Na takmičenjima u Ruhpoldingu dvaput je zauzeo treće mesto, ali nastup na matičnoj zemlji razočaran je zbog neuspeha releja. U poslednjoj šesti fazi, održanoj u Antholz-Anterselvi, Magdalena je pokazala izvrsnu pripremu i prvi put je došla do završne linije uprkos kaznenom minutu. Dopustivši samo jednu grešku u trci za sprint, ipak je pokazao odličan rezultat, čime je dobila 16. ličnu pobedu na Svetskom prvenstvu.

Magdalena voli da plete

U februaru u Vankuveru, na debitantu Olimpijade, Magdalena je osvojila tri nagrade i postala dvostruki olimpijski šampion. Nakon kraja olimpijade, za manje od dvije sedmice, na novoj sceni u gradu Kontiolahti, Neuner je zauzeo 5. mjesto u sprintu i 2. mjesto u trci. Na pretposlednoj sceni u Norveškoj, biatlete osvaja četvrti mali kristalni globus. U završnoj fazi, ona ponovo osvaja 933 poena i dobiva Crystal Globe drugi za sezonu.
Na konferenciji za novinare u Leogangu 6. decembra 2011. godine, Neuner je rekla da želi završiti karijeru nakon sezone 2011/12. U prvoj fazi ove sezone, koja je tradicionalno održana u Östersundu, Magdalena je tri puta osvojila bronzu.Takođe u Hochfilzenu pokazuju odlične rezultate u sprintu i trkama. U četvrtoj etapi u Oberhofu, koji je postao uspešan za biatlete, osvaja sprint, tako da je Neuner rehabilitovan ispred svojih navijača zbog neuspjeha u releju. Sledeći visoki rezultati ojačavaju njenu lidersku poziciju u prvenstvu u Svetskom prvenstvu. U Češkoj Republici, Neuner je dva puta ušao na podijum - u individualnoj sprint trci i dobio treći konačni rezultat. Ali navijačice Magdalene već dugo vremena zapamtile tragove za gonjenje zbog svoje apsurdne greške - Neuner je vodio trku, preuzimajući pucnjavu poziciju nasuprot prve jedinice, pucajući u drugu. Nakon što je napravila četiri uspešna snimka, tek tada je primetila svoju grešku i završila poslednji pucanj na željenoj meti. Prema pravilima takmičenja, za takve greške morate proći kroz četiri kazne. Tako je Neuner zauzeo 7. mesto.