Emil Svendsen, biografija, vesti, fotografije!

Biografija Emila Svendsena

Emil Svendsen je renomirani norveški biatlonista koji je uspeo postići impresivne visine u svom sportu. Već dvadeset osam godina naš današnji heroj uspio je postati jedanaesti svjetski šampion i vlasnik četiri olimpijske zlatne medalje. Pored toga, lična kolekcija izvanrednog sportiste ima Svetsko prvenstvo i neke druge prestižne nagrade. Zato je pričanje o Emilu Svendsen izuzetno interesantno. Na kraju krajeva, priča o njegovom životu je priča o pobjedama.

Djetinjstvo i porodica Emila Svendsena

Emil Hegle Svendsen (ili bolje rečeno, Svennsen) rođen je 12. jula 1985. godine u norveškom gradu Trondhajmu. Kao i neki drugi poznati biatleti, naš današnji heroj započeo je svoju karijeru u profesionalnim sportovima s trkama. Međutim, kasnije je jedan od trenera Emil savjetovao momku da preuzme pušku. Od tada, Emil Hegle Svendsen počeo je da se bavi biatlonom.

Biathlete Emil Svendsen sjao na Olimpijadi u Sočiju

Prvi koraci Emila Svendsena u sportu

Mladi norvežani započeo je svoju karijeru u velikim vremenskim sportovima u sezoni 2003/2004.Tokom ovog perioda naš današnji heroj osvojio je svetsko prvenstvo u mlađoj starosnoj grupi, osvajajući zlatne medalje u francuskom gradu Haute Marienne. Nekoliko vremena kasnije, na istom sportskom forumu, Emil Svendsen je takođe učestvovao u timskom releju, u kojem je osvojio drugo zlato s drugim norveškim biatletima.
Sledeće sezone, sve je ispalo za Emil-a ne manje uspješno. Na juniorskom svjetskom prvenstvu u finskoj Rovaniemi, norveški je odjednom nastupao u dvije discipline - ski trku i ski relej. Kao rezultat, kao profesionalni skijaš, on je uzeo bronzanu medalju u 10 kilometara freestyle trke, a zatim se takođe popeo na drugi korak podijuma nakon ekipnog releja.
Intervju Svendsen, biatlon sa Gubernievom
Iste godine, Emil Svendsen ponovo je počeo da deluje kao biatlonac. U toj sezoni, na svetskom prvenstvu u Kontiolahtiju, naš današnji heroj uspio je osvojiti srebro u poteri, a zatim samozavestno osvojio sprint i individualni start. Nakon ovog uspeha, Emil se nikad nije vratio na trke i fokusirao se na biatlon.

Emil Svendsen u velikom biatlonu

U sezoni 2005/2006, naš današnji heroj se prvi put pojavio u grupi "odraslih". U raznim fazama Svetskog prvenstva, talentovani norveški sportista uspio je postati peti ukupan rezultat u ukupnom plasmanu. Kao rezultat, već u istoj godini, Emil Svendsen je dobio poziv u reprezentaciju Norveške, u okviru kojeg je bio u mogućnosti da učestvuje na svojoj prvoj Olimpijadi. Međutim, Norvežanac nije osvojio ozbiljne nagrade u sezoni. Međutim, šesto mesto na masovnom startu još uvek može biti sigurno nazvano lična pobjeda mladog biatleta.
Njegove prve medalje na nivou odraslih, norveški sportista osvojio je godinu dana kasnije. U sezoni 2006/2007, naš današnji heroj uspio je osvojiti dvije bronze i jedno srebro na svjetskom prvenstvu. Pored toga, u sklopu norveškog reprezentativnog biathleta pojavio se i na svjetskim prvenstvima u italijanskom Antholzu, gdje je završio na petom mjestu u gonici i sedmi u sprintu. Međutim, najvažniji uspeh te godine bio je bronzana medalja Svetskog prvenstva. Ova nagrada je za njega bila prva na svetskom prvenstvu u kategoriji odraslih.
"Oko biatlona" 3 izdanje (Emil Hegle Svendsen)
Prve pobede došle su do "pucanja skijaša" malo kasnije. U decembru 2007. Emil Svendsen osvojio je svoju prvu pojedinačnu trku na Svetskom prvenstvu u slovačkoj Pokljuki. Tri mjeseca kasnije, govoreći na Svetskom prvenstvu u Ostersundu u Švedskoj, norveški je osvojio još dvije zlate nagrade (u individualnoj trci i masovnom startu). U ovom trenutku je mladi sportista govorio o jednom od najsjajnijih biatlonaca našeg doba, kao i o dostojan nasledniku velikog sunarodnika Ole Einar Bjorndalen.
Da bi opravdao poverenje u njega, mladić je počeo skoro odmah. Emil je osvojio jos nekoliko medalja na raznim svetskim prvenstvima, a 2010. godine je u svojoj ličnoj bregnici stavio prvu olimpijsku medalju. To se dogodilo u kanadskom Vankuveru. U okviru tih Olimpijskih igara, Emil Svendsen je prvo postao drugi u sprintu za deset kilometara. Međutim, nekoliko dana kasnije uspio je postati olimpijski šampion u pojedinačnoj trci 20 km. Posle toga, u okviru iste Vankuverske olimpijade, naš današnji heroj osvojio je još jedno "zlato". Nakon što je ova pobeda pala na skandinavskog atleta, jedan za drugim.

Emil Svendsen ima desetak zlatnih medalja

Ukupno, početkom 2014. godine, Emil Svendsen uspio je osvojiti jedanaest zlatnih medalja na Svetskom prvenstvu, kao i četiri seta olimpijskih zlatnih medalja. Uključujući dve medalje, norveški je osvojio u okviru Zimskih igara u Sočiju.

Emil Svendsen danas

Trenutno se Emil Svendsen priprema za sledeće trke i snove o novim sjajnim pobjedama. Trenutno je norveški biatlonista jedan od četiri sportista u čitavoj istoriji zimskih sportova, koji je na svetskim prvenstvima u biatlonu osvojio više od deset zlatnih medalja. Pored toga, naš današnji heroj je jedan od dva sportista koji su uspeli da postignu pobede u svim disciplinama Svetskog prvenstva u biatlonu.

Lični život Emila Svendsena i drugih zanimljivih epizoda

U običnom životu, Emil Svendsen je običan momak. Voli da ide na zabave, ponekad se prepušta alkoholu i priznaje svoju ljubav prema prelepim devojkama. Jedna od omiljenih biathleta sportista je Maria Sharapova.
Što se tiče najinteresantnijih epizoda iz nesportskog života norveškog, u ovom pogledu ne može se ignorisati epizoda koja se dogodila tokom ženske biatlonske trke u ruskom Khanty-Mansiysku.Tog dana - 19. marta 2013. godine - norveški atletičar je neočekivano za sve skinuo pantalone, pokazujući svoje muškosti da prolaze devojke i gledaoce. Kao što se ispostavilo kasnije, drugi sportisti su se kasnije uključili u performans. Emil je sebe nazvao običnim ekscentricitetom.