Saša Koen, biografija, vesti, fotografije!

Biografija Saše Cohena

Sasha Cohen je sjajan klizač i svijetla djevojka. U životu ove talentovane Amerikanke postojala je velika raznolikost raznih pobeda, naslova i medalja. Zato u tom trenutku, kada ovaj izvanredni sportista odlazi na led, ogroman broj entuzijastičnih pogleda odmah brzo krene prema njoj.
Ali šta je toliko jedinstveno u ovoj minijaturnoj lepoti? Kada je počela njena sportska karijera, i koji momenti u njemu zaslužuju posebno pismo? Pokušaćemo danas da razumemo sve ovo.

U ranim godinama, djevojčice i porodični figure klizač Sasha Cohen

Saša Koen rođen je u malom gradu Westwoodu (Kalifornija) 26. oktobra 1984. godine. Njen otac, Roger Cohen, bio je prilično uspešan advokat Los Angelesa i poslovni konsultant. Nijedna manje uspješna osoba bila je i majka naše današnje heroine - ukrajinske Galine Feldman - koja se već dugo profesionalno bavi gimnastikom i baletom.

Slikar Sasha Cohen postigao je veliki uspeh

Možda je to bio primer majke koja je Sašu Cohenu po prvi put razmišljala o sportskoj karijeri. Od detinjstva naša današnja heroina je pohađala časove gimnastike, ali u sedmoj godini odlučila je iznenada preći na klizanje.I nije izgubljen! Dugo vremena je menjala časove u različitim sportskim školama, ali je u jedanaestoj odlučila da pravi sport.
Već u tinejdžerima, počela je da se pojavljuje na različitim takmičenjima grada i savezne granice. Živopisne predstave mladog figure skatera privukle su pažnju istaknutim američkim trenerima njenoj osobi, a vrlo brzo naša današnja heroina je pozvana na prvenstvo u klizanju u SAD.
2000. godine, po prvi put u svojoj karijeri, izašla je na led u sklopu takvih prestižnih sportskih događaja i skoro odmah postala pravi dragi Ameri. U konkurenciji sa odraslim sportistima, šesnaestogodišnja devojčica je pokazala takva čuda na terenu da je vrlo brzo postala glavni favorit takmičenja. Međutim, zbog nedostatka iskustva, Saša Koen nije uspeo da pobedi u to vrijeme, zaustavio se samo korak dalje od cenjene nagrade.
Figure skater Sasha Cohen
Srebrna medalja šampionata otvorila je put mladoj američkoj figuri mladom figuararu. Uskoro se pojavila na međunarodnom prvenstvu među juniorima, a 2001. godine ponovo je dobila dozvolu za takmičenje na prvenstvu u klizanju SAD.
Međutim, ona nije stigla na Američko prvenstvo. Razlog za ovo je povreda leđa. Organski kombinovanje studija na obuci, 2002. godine, mlada lepota završila srednju školu Future High School i, nakon što je diplomirala, uspela je u potpunosti da se koncentriše na sportske aktivnosti.

Dalje sportska karijera Sasha Cohen

2002. godine naša današnja heroina se ponovo pojavila na Američkom prvenstvu, i na kraju ponovo osvojila srebrnu medalju. Ovaj uspjeh je Saši Cohenu obezbedio kartu za Olimpijske igre u Salt Lake Cityu, u kojem je mlada američka ljepota zauzela visoko četvrto mjesto. Devojka je takođe postigla sličan rezultat na prvom svetskom prvenstvu u Japanu, Nagano. Međutim, naša današnja heroina čak ni neće razmatrati uspjeh na dvije četvrtine mjesta.
2003. godine prekinula je sa svojim bivšim trenerom Džonom Niksom i započela je obuku pod vođstvom Tatyane Tarasove. Saradnja sa ruskim trenerom omogućila joj je da osvoji nekoliko faza Grand Prixa ("Skate Canada", "Trophée Lalique"), kao i da obezbedi drugo mesto na ruskoj sceni takmičenja - "Kup Rusije". Ova dostignuća dala je našoj heroinini poziciji u finalu Grand Prix-a, koju je uspješno osvojila.
Saša Cohen i Todd Eldridge
Posle toga, u karijeri figuralnog klizača, na Američkom prvenstvu postojala je bronzana medalja i četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Vašingtonu.
Najveći uspeh u karijeri Sasha Cohen postigao je u sezoni 2003-2004. Tokom ovog perioda osvojila je turnire "Skate Canada", "Skate America", "Trophée Lalique" i osvojila drugo mesto u finalu Grand Prixa. Nešto kasnije, naša današnja heroina promenila je trenera i počela da radi pod vodstvom američkog stručnjaka Robin Wagnera. Zajedno s njim osvojila je srebrne medalje na Američkom prvenstvu i postala druga na svjetskom prvenstvu.
Uprkos svim uspjesima, već u sljedećoj sezoni, Sasha Cohen je ponovo obnovio saradnju sa svojim bivšim mentorom Johnom Nixom. Zbog novih bolova u leđima, sportista je odbio da nastupa na Grand Prix-u, ali je ipak kasnije uspela da nastupi na Američkom prvenstvu i na svetskom prvenstvu, koji je održan u Moskvi te godine. Na oba takmičenja devojka je zauzela drugo mesto.
U sezoni 2005-2006, naša herojina po prvi put u svojoj karijeri osvojila je prvenstvo Sjedinjenih Američkih Država. Nakon toga je usledila svetla predstava na Olimpijadi, u kojoj je Saša ponovo postao drugi.

Saša Cohen je život izvan sporta

Nakon fantastičnog nastupa na Olimpijadi, talentovana američka žena najavila je da napušta sport. Iste godine, devojčica je počela da često nastupa u Sjedinjenim Državama sa raznim programima emisija, a takođe se često pojavljuje i na televiziji. Uskoro se i sam probala kao model i uskoro je bila uključena među najlepše sportiste Amerike.

Fudbaler Sasha Cohen se vratio u profesionalni sport

Nekoliko vremena kasnije, djevojčica je također glumila u filmovima "Pobjednik", "Blejz slave" i komedija "Bratz". Tako je Saša Koen pokazala celom svetu da ona može biti "svoj" ne samo na ledu, već iu svetu američkog filma.
Tek 2009. godine naša današnja heroina je rekla da želi ponovo da se vrati u profesionalni sport. Nakon toga, bila je uključena u broj učesnika u seriji Grand Prix u Francuskoj i Sjedinjenim Državama. Ali zbog zdravstvenih problema na oba turnira, devojčica se nije pojavila.
U 2010. godini učestvovala je na Američkom prvenstvu, ali na kraju je zauzela samo četvrto mesto.