Share
Send

Biografija Alije Mustafine

Detinjstvo

Aliya je rođena u sportskoj porodici. Njen otac Farhat Mustafin osvojio je bronzanu medalju u grško-rimskoj rvanju u Montrealu 1976. Ali majka Elena Kuznjecova u školi je naučila fiziku. Inače, mlađa sestra Alije Naila je takođe uključena u gimnastiku i postigla je čin majstora sporta. Međutim, devojka nakon povrede je napustila sport i učestvovala je samo na amaterskim takmičenjima.
U šest, Alija je odvedena u sportski deo. Posle nastave, djevojčica je započela pobjedu na dječjim takmičenjima jedan za drugim, a potom mladi. Ukupno, Musfina osvojila je pet medalja najvišeg ugleda na trećim igrama učenika. Ali malo kasnije, Alija je prestala da radi na treningu zbog nerazumevanja trenera Dine Kamalove. Sa svojim mladim sportistima izbio je sukob. Kasnije je gimnastičar nastavio da trenira, ali već u Aleksandru Aleksandru.

Veliki sport

U jesen 2007, Mustafina se pojavila na Junior International nezvaničnom svjetskom prvenstvu. Tamo, u Jokohami, odjednom je osvojila pet srebrnih medalja. U nekim tipovima sveobuhvatnog i apsolutnog primata.Devojka je izgubila samo Amerikanca Rebecca Bross, koja je pet puta uzela zlato.

Mladi talenat

Ali na juniorskom evropskom prvenstvu 2008. godine u francuskom Clermont-Ferrandu, Alija Mustafina zajedno sa Anom Dementijevoj, Tatyana Nabijeva, Anastasiya Novikova i Tatyana Solovieva postala je lider na timskom turniru u gimnastici. U celoj okolini kao što je Alija uzela srebro, izgubila je od Tatjane Nabieve.
Sledeća faza u životu Alije bila je Rusko prvenstvo 2009. godine. U svim ženskim ženama, Mustafina je osvojila zlatnu medalju, bila je ispred Tatiana Nabijeva i Ksenia Semenova. Još jedan zlatni gimnast je pobedio sa moskovskim timom, koji su takođe igrali Elena Zamolodchikova, Julia Berger, Anna Myzdrikova, Maria Chibiskova i Elena Syrnikova. Devojčica nije ostala bez medalja i u određenim vrstama svuda okolo, dobila je zlato, srebro i bronzu.
Dobila je pobedu na sveobuhvatnoj i Kupu Rusije. Takmičenja su se kvalifikovala za Svetsko prvenstvo. Atleta nije učestvovala u njima, pošto nije imala 16 godina. Odmah pet zlatnih medalja pobedila je Alija Mustafina u Svetskoj gimnaziji u Dohi,osvojila je sveobuhvatni turnir u vježbi poda, kao dio tima iu neujednačenim barovi i logovima. Sportisti imaju srebro za svoj trezor.

Trenutak pobede

U 2010. godini, nakon dugog odmora zbog povrede, Alija je učestvovala u četvrtoj fazi Svetskog prvenstva. Gimnastičar je pokazao drugi rezultat u vežbanju na gredu, a četvrti - na neujednačenim šipkama.
Sledila je Evropsko prvenstvo 2010. godine, gde su Mustafina, zajedno sa Ekaterina Kurbatova, Tatyana Nabijeva, Anna Myzdrikova i Xenia Semenova, osvojila zlato i postala dvostruko srebrna medalja. Malo kasnije, sportista je učestvovao u žrebu Open Cup of Japan. Sa kolegama je pobedila gimnastike iz Japana. Svejedno Aliya je pokazao treći rezultat.
Nakon toga, na Kupu Rusije, Musfina je osvojila sveobuhvatni finale, ispred srebrne medalje Xenia Afanasyev. Alija je praktikovala neujednačene šipke, postala tamo prva, druga je postala u trezoru, a treća na gredu.
Aliya Mustafina na video
Rezultati su pomogli gimnastici da uđe u tim za Svetsko prvenstvo 2010. godine. Posebno za njega, devojčica je komplikovala njen program, studirao je "2,5 vijka Yurchenko."Kao rezultat toga, sa prvim rezultatom stigla je do finala sveprisutnih i ušla u finale od 4 vrste. Ovo je poslednji put 1997. Svetlana Horkina. U finalu Alija je uzela zlato. Inače, ruska gimnastičarka koja je postala svetski šampion u ličnoj svesti, prošli put 2003. godine bila je ista Svetlana Horkina. Osim toga, tri puta Mustafina je bila druga u nekim vrstama neobičnih šipki, trezorskih i podnih vježbi. U ravnoteži, sportista je pao i stoga je napustio borbu. Šampionski debitant Aliya Mustafina osvojio je najveći broj medalja u prvenstvu, a potom je Rusija osvojila drugo mesto na timskom događaju. U 2011. godini Alija je počela sa govorom na fazi Svetskog kupa. U svim okolnostima, uzela je srebro.

Trauma

U aprilu 2011. Aliija je povredila stopalo na Evropskom prvenstvu. Spustila se po trezoru. Platforma je ostavila devojku u rukama trenera. Nakon toga, gimnastica je bila primorana da se povuče sa takmičenja. Lekari su dijagnostikovani - ruptura križnih ligamenta lijevog kolena. Sportska radnica je bila uključena. Tokom perioda rehabilitacije bez Alije, održano je svetsko prvenstvo. I Mustafina je započeo trening za tri meseca.

Olimpijske igre 2012. godine

Tokom pripreme za letnje olimpijske igre, Mustafina je učestvovala na Evropskom prvenstvu, prvenstvu i kupu Rusije. Atleta je nastupila na Olimpijskim igrama u Londonu. U finalu je bila u reprezentaciji u timskom prvenstvu i na pojedinačnim takmičenjima. Zajedno s njenim ruskim kolegama, na timskom događaju je osvojila srebro. Pored toga, Alia je u svakom pojedincu odnela bronzu. Inače, devojčica nije napravila "2,5 vijka Yurchenko" zbog čega je ranjena. Na neujednačenim barama Mustafina je osvojila zlato. U novom veku ovo je prvo rusko zlato na Olimpijadi u ovom sportu.